Prodej Papoušků, vzorek Ušaté

Prodej prvních tří edic papoušků je v plném proudu a většina zákazníků si model již převzala. Druhá část produkce bude v prodeji na konci září, neboť výrobce bohužel neobdržel od dodavatele potřebné množství motorů.

U souběžně běžícího projektu Zubaček 404.0 jsou zkompletována dvojkolí a bylo započato s letováním jednotlivých podsestav. Po dokončení druhé části produkce Papoušků bude výrobce pokračovat s výrobou celkem šesti edic ozubnicových lokomotiv. Tři jsou v provedení KkStB 169 a tři jsou v provedení ČSD ve stavu do roku 1935, než jim byla doplněna tlaková brzda. Dodání hotových modelů lze očekávat na konci tohoto roku.

Projekt 04 ČSD 464.0 pokračuje sestavováním pěti vzorků. Práce na nich také pokročily a bylo vyrobeno množství drobných dílů, které však nejsou bohužel vidět na snímku vzorku, který je staršího data. Předpokládaný termín dokončení vzorků je konec tohoto roku a jejich dodání se plánuje společně se zubačkami. Po schválení jednotlivých provedení bude rozběhnuta výroba sériových kusů. Prodej očekávejme v květnu/červnu 2023.

Na další projekt se v současné době dokončuje dokumentace. O jaký stroj se bude jednat vás budeme informovat po prázdninách.